Tűzoltók mesélik - Andics János új könyve

2018-01-09 12:13:38

A hagyományok, a múlt megörökítésének nemes példáját adja a Tolna Megyei Tűzoltószövetség. Saját kiadásában jelent meg ugyanis a közelmúltban „Tűzoltók mesélik” címmel meg Andics János tollából, egy az önkéntesek közelmúltjáról szóló könyv.

Az interjú kötetben tizenegy nyugdíjas korú, sokat látott és tapasztalt önkéntes tűzoltó idézi fel a régi tűzoltóhagyományokat, az emlékezetes tűzoltásokat és műszaki mentéseket, valamint a természeti katasztrófák során nyújtott helytállást.

A szerző életút-interjúk segítségével a konkrét eseményeken túl az egykori gépjárműpark, a tűzoltó technika, a védőruházat, a védőeszközök fejlődését is bemutatja, mindezt a műfajból eredő közvetlenséggel.

A Tolna Megyei Tűzoltószövetség az egyesületek részére átadta a könyv tiszteletpéldányát, ezzel is biztosítva a hagyományok továbbélését és a követendő példaképek emlékének megőrzését – jelezte Gergelics István a Tolna Megyei Tűzoltószövetség elnöke.