Hogyan küzdhetünk az árvizek, természeti katasztrófák ellen? 2020. július. 13. 10:44

Manapság az időjárás változásai miatt egyre gyakoribbak a hirtelen lezúduló eső okozta ún. „villámárvizek”. Hogyan lehet ezek ellen hatékonyabban küzdeni?

Kidőlt fa Dunaföldváron 2020. július. 08. 14:30

A dunaföldvári önkéntes tűzoltók június 29-én vonultak egy kidőlt fához.

Elindult a tűzoltó gyerektábor Rákóczifalván 2020. július. 07. 08:38

A Szent Flórián Tűzoltóság Múltjáért Alapítvány első alkalommal, egyben hagyományteremtő szándékkal, nyári napközis, kézműves és restaurációs gyermektábort szervezett. A tábor július 6-án nyílt meg, ahová ellátogatott Dobson Tibor tű. ddtkb., a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke is.

Mennyi idő alatt érjenek ki a tűzoltók egy tűzhöz? 2020. július. 07. 08:36

Az európai ajánlásokban 15 percben határozzák meg a tűzhöz, balesethez történő kiérkezés felső határát. Ennyi időn túl nő az életveszély és a nagy károk kialakulásának esélye. Hazánkban bizonyos helyeken még mindig 20-25 perc a kiérkezési idő. Mit tehetünk ez ellen?

Segítség a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap pályázatához 2020. július. 01. 07:34

Segítség olyan önkéntes tűzoltó egyesületeknek, az idén meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogramon belül pályázni szeretnének. Kelemen Zsolt, a Budapesti Tűzoltó Szövetség elnökének üzenetét közöljük.

Gázcsonk rongálódott meg Bonyhádon 2020. június. 25. 21:24

Június 15-én késő délután egy földből kiálló, fogyasztó nélküli, nyomás alatt lévő gázcsonkot rongáltak meg damilos fűnyíróval Bonyhádon.

Köszönet a veszélyhelyzet lezárása után 2020. június. 18. 13:17

A hazánkat is érintő pandémia káros következményeinek csökkentése, így a lakosság védelmében történő közreműködés érdekében tízezer önkéntes tűzoltó eddig mintegy 6600 alkalommal végzett fertőtlenítési, szállítási, ájékoztatási vagy szociális segítségnyújtási tevékenységet.

Személygépkocsik ütköztek Igaron 2020. június. 12. 18:22

Egymásba futott egy személygépkocsi és egy kisteherautó Igaron.