Pályázati lehetőség önkéntes tűzoltó egyesületek számára 2023. november. 20. 09:56

Hamarosan megjelenik a Magyar Falu Program keretében az „Önkormányzati tulajdonú ingatlanok fejlesztése, önkormányzati feladatellátáshoz kapcsolódó beszerzések” című pályázat. Ajánljuk az önkéntes tűzoltó egyesületek figyelmébe is, hiszen bizonyos esetekben lehetőség nyílhat a pályázatra – különös tekintettel a III. fejezetben található, önkormányzati tulajdonú épület fejlesztése témájú rész esetén.

VÁNDORKUPA 2023. 2023. november. 16. 06:18

Tolna vármegyében maradt a vándorkupa

Nagy Kornélnak köszönhetően egy újabb esztendőig őrizheti Tolna vármegye a Magyar Tűzoltósport Egyesület vándorkupáját.

Több, mint 200 millió az önkéntes tűzoltó egyesületeknek 2023. november. 13. 09:44

Megjelentek a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében meghirdetett kiírások eredményei – 75 tűzoltó egyesület összesen több, mint 200 millió forintot nyert.

LÉPCSŐFUTÁS 2023. 2023. november. 09. 19:03

Tűzoltó lépcsőfutás a MOL Campusban

Új helyszínen rendezték meg az országos versenyt.

ÖTE KÉPZÉS 2023. 2023. november. 07. 14:43

November negyedikén tizenkét hallgatóval vette kezdetét egy negyvenórás tűzoltó alaptanfolyam Szekszárdon.

HALOTTAK NAPJA 2023. 2023. október. 31. 20:27

Halottak napja alkalmából az emlékezés és tisztelet virágait, valamint mécseseit helyezte el az idei évben is a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Szekszárdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség, valamint a Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság állománya Boda Vilmos és Csöglei István sírjánál.

TŰZOLTÁSVEZETŐI ÉRTEKEZLET 2023. 2023. október. 29. 08:12

Rendhagyó tűzoltásvezetői értekezlet Szekszárdon

A Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság tanterme és udvara biztosította az október 25-én rendezett II. féléves tűzoltásvezetői értekezlet helyszínét.

Koszorúzás halottak napja alkalmából 2023. október. 27. 17:58

A közelgő halottak napja alkalmából a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelynél 2023. október 27-én, Budapesten a Fiumei Úti Sírkertben a  Magyar Tűzoltó Szövetség a Nemzeti Örökség Intézettel közösen szervezett megemlékezésén méltató szavakat mondott Móczár Gábor, a NÖRI főigazgatója. Dobson Tibor tű. vezérőrnagy, a MTSZ elnöke elismerésben részesítette a Magyar Tűzoltó Szövetség által felújíttatott történelmi tűzoltó sírok munkálataiban közreműködő kollégákat, majd a koszorúk elhelyezése és mécsesek gyújtása következett, amelyen a MTSZ elnöke Béres Ferenc tű. alezredessel, a Hagyományőrző Bizottság vezetőjével és Dr. Berki Imre, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatójával rótta le kegyeletét.